Profile Picture

Mustafa Koşar

ABD çalışma saatlerine göre yanıtlanır.

Mustafa Koşar

Hoş geldiniz 👋

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Amazon Lojistik Yönetimi (FBM & FBA)

ABD FULFILLMENT, AMAZON ARA DEPO HİZMETLERİ
TEKLİF ALIN
amazon_fba_abddepom_square

Amazon’da Performansınızı Zahmetsizce Artırın

Anında stok takibi ve profesyonel yönetimle Amazon başarı puanınızı yükseltin.

Amazon Fulfilled by Merchant (FBM) modelinizde lojistik partneriniz olup, tüm sancılı süreçleri sizin için kolaylaştırabilir veya Amazon Fulfillment by Amazon (FBA) modelinizde ürünlerinizi uygun fiyatlarla ve güvenli şekilde Amazon’un ABD’deki depolarına ulaştırarak rekabette yerinizi almanızı sağlayabiliriz.

 

amazon_fba_fbm_abddepom.001

Amazon Fulfilled by Merchant (FBM)

Amazon Satıcı Karşılamalı Gönderim

Amazon FBM, satıcının e-ticaret sürecini doğrudan kendisinin gerçekleştirdiği bir modeldir. Sipariş karşılama, özellikle sipariş hacmi arttıkça, oldukça zaman alıcıdır; fakat az ya da sıfır başlangıç yatırımı gerektirir. Yeni Amazon satıcıları için genellikle sadece FBM yöntemi mevcuttur, çünkü FBA’nın uygulanması, belirli onayları, belgelenmiş envanter dönüşümünü gerektirir ve kurulumu zaman alabilir. Bu modelde satıcılar genellikle FBM ile birlikte üçüncü taraf sipariş karşılama (3PL) seçeneğini tercih ederler. 3PL, ABDdepom gibi bir lojistik sağlayıcının, Amazon’da ürün satan bir satıcı adına tüm sipariş karşılama süreçlerini (seçme, paketleme, depolama ve sevkiyat) gerçekleştirdiği modeldir.

Amazon FBM modelinde ABDdepom'un sağladığı avantajlar

Bu model, satıcıya daha fazla sorumluluk verir. Bu nedenle satışlar arttıkça operasyon giderek zorlaşmaktadır.

ABDdepom sayesinde, fulfillment sürecini FBA modelde olduğu kadar kolaylaştırabilir, tüm depolama, seçme, paketleme, kargolama süreçlerini, sanki Amerika’da bir ekibiniz varmış gibi zahmetsizce yürütebilirsiniz. Üstelik Propars işbirliğimiz sayesinde size sağlanan Yönetim Paneli üzerinden tüm operasyonu anlık olarak takip edebilirsiniz.

Kendi markanız ve tercih ettiğiniz paketleme ile satış yapabilir, markanızı Amerika’ya tanıtabilirsiniz.

Amazon’a ekstra fulfillment ödemesi yapmaktan kurtulur, süreçlerinizi daha uygun maliyetlerle ilerletme şansına sahip olursunuz.

Fulfillment by Amazon (FBA)

Amazon Tarafından Karşılanan Gönderim

Amazon FBA, satıcıların ürünlerini doğrudan ülke genelinde Amazon depolarına göndererek sipariş karşılama sürecini Amazon’a bıraktığı bir modeldir. Amazon, FBA gereksinimlerini değiştirme konusunda bilinir ve satıcılara bu değişikliklere uyum sağlamak için genellikle yeterli zaman tanımaz. Bu, Amazon’da sipariş karşılama yapan satıcılar için zorluk oluşturabilir. Müşteriler, Amazon’un markasının yer aldığı bir kutu alırlar, markanızın ikinci planda olduğu bu modelde müşteriler ürünlerinizi Amazon ile ilişkilendirebilir ve bir sorun olduğunda Amazon’un müşteri hizmetleri ile iletişim kurabilirler. Diğer yandan FBA sayesinde, ürünler daha hızlı satılabilir ve Prime rozeti kazanma avantajına sahip olabilirsiniz.

Amazon FBA modelinde ABDdepom'un sağladığı avantajlar

Buradaki fikir, karışık kısımları Amazon’un yönetmesi üzerine kuruludur – paketleme, nakliye, teslimat, iade işlemleri ve müşteri hizmetlerinin sağlanması gibi.

Hali hazırda ürünlerini ABD’den çıkaran satıcılar için, son kullanıcıya erişim ve sipariş yönetimi tarafında zorlukları ortadan kaldırsa da; Türkiye’den gönderilen satışlarda mutlaka bir ara depo hizmetine ihtiyaç vardır. İşte ABDdepom bu noktada devreye girer. ABD’de farklı lokasyonlardaki depolarımız ve çalışanlarımız sayesinde, ürünleriniz Amazon Fulfillment Center’lara aynı gün teslim edilmek üzere hazır bekler. ABDdepom, firmanızın ABD ofisi gibi davranırken, FBA süreçlerindeki deneyimi sayesinde sipariş süreçlerinizin Amazon tarafından belirlenmiş kurallara uygun şekilde, tek seferde, sorunsuz ilerlemesini sağlar.

ABDdepom, satış sonrası tüm süreci üstlenir.

İster Amazon FBM, ister Amazon FBA modelini kullanın; ABDdepom satış sonrası sürecin tamamını üstlenir. Sistem entegrasyonu sayesinde sipariş, kargo, iade süreçlerinizi eş zamanlı olarak yönetim panelinizden takip edebilirsiniz.

avantajlar2_abddepom

1

Ürünlerinizin güvenli bir şekilde depomuza ulaşır.

2

Siparişleriniz, Amazon kriterlerine uygun şekilde hazırlanır.

3

Özel hizmetlerle ürünleriniz Amazon gerekliliklerine göre düzenlenir.

4

Kargolarınız hızlı bir şekilde Amazon'a ya da alıcıya yönlendirilir.

5

Tüm sürecin, Propars üzerinden anlık takibi sağlanır.

Kolay

yonetim_paneli_abddepom

ABDdepom Lojistik Yönetim Sistemi

Propars ile özel işbirliğimiz sayesinde ABDdepom müşterileri; sipariş, depolama, sevkiyat ve iade süreçlerini kolayca yönetebilecekleri kullanıcı dostu bir panele sahip olurlar.

Anlık Sevkiyat Takibi

Sevkiyatlarınızı gerçek zamanlı olarak gözlemleyin.

Otomatik Stok Yönetimi

Stoklarınızı dinamik olarak izleyin ve gerektiğinde hızla müdahale edin.

Geniş Platform Uyumluluğu

Önde gelen tüm e-ticaret platformları ve pazaryerleriyle sipariş, stok, kargo, iade entegrasyonu sağlayın.

Hızlı mesaj